Zbozi.cz

Výběr nejlepšího vrtacího kladiva podle vašich potřeb

Výběr nejlepšího vrtacího kladiva podle vašich potřeb

Výběr nejlepšího vrtacího kladiva pro vaši přestavbu nebo stavební práci je zásadní, ale správná volba může být komplikovaná. Ať už se jedná o novou konstrukci nebo údržbu, mnoho úloh vyžaduje vrtání otvorů do betonu pro přesné práce, jako je ukotvení atd. Typ vrtacího kladiva, systémy rozhraní bit / nástroj a typy vrtáků, typ práce a dostupnost elektrické energie jsou klíčovými faktory při výběru nejlepšího rotačního kladiva pro vás a vaše zaměstnance.

16.09.2019 09:13

Definice používané při vrtání s kladivem:

Vrtací kladivo: Vrták, který používá rotaci a kladivovou akci, která při otáčení vrtáku rozbije beton. Rotační kladiva jsou navržena pro každodenní použití

Demoliční kladivo: Robustní nástroj určený k štípání nebo rozbití betonu.

Kombinované kladivo: Kladivo s duálním režimem, určené k vrtání nebo rozbíjení betonu.

Před výběrem vrtacího kladiva pro vrtání do betonu a nebo zdiva určete průměr otvorů, které potřebujete vyvrtat. Průměr děr bude určovat typ vrtacího kladiva a systém rozhraní bit / nástroj, který budete muset vybrat. Každý nástroj má svůj vlastní optimální rozsah vrtání. Díky identifikaci nejlepších vrtacích nástrojů s otáčivým kladivem s optimálním rozsahem korelovaným s rozměry požadovaných otvorů, můžete učinit mnohem lepší rozhodnutí o tom, který nástroj velikosti budete potřebovat, aby byla práce dokončena.

Nejlepší rotační kladivo dodá nejvšestrannější použití

Výběrem nejlepšího vrtacího kladiva navrženého pro vrtání rychlých a přesných děr bude téměř zaručen efektivní výkon. Ačkoli provozování kladiva v režimu rotačního vrtání v níže uvedených rozsazích nabídne nejlepší výsledky, každé kladivo také zahrnuje flexibilitu pro vrtání větších otvorů.

Systém rozhraní bit 

nástroj se skládá z vnitřních součástí nástroje, které drží bit na místě a přenášejí energii z elektrického motoru a převodového mechanismu na bit. Většina kladiv pro rotační vrtací práce využívá jeden ze tří systémů: SDS-plus®, SDS-max® nebo spline. Spline je držák bitů systém, který byl používán po mnoho let, ale je postupně nahrazován vynikající Bosch vynalezený (https://en.wikipedia.org/wiki/Drill_bit_shank#SDS_shank) SDS-max systém. Stejně jako lékaři mají speciality, každý systém přidržování bitů pracuje nejúčinněji a nejpřesněji v definovaném rozsahu. Pro každý systém jsou tyto rozsahy:

SDS-plus: 3/16 "- 3/4"

SDS-max: 1/2 "- 1-3 / 4"

Spline: 3/8 "- 1-3 / 8"

I když je možné přerušované rotační vrtání při plné kapacitě vrtání, je vždy lepší zvolit si další větší rotační kladivo, pokud jakákoli řada vrtání vyžaduje větší otvory. Stejně jako každý jiný nástroj nebo strojní zařízení, neustále tlačení rotačního kladiva do jeho extrémů povede nakonec k selhání nástroje. Je také důležité vybrat nástroj se správnými funkcemi. Rotační kladiva Bosch (SDS-plus) nabízejí tři režimy provozu: vrtání s kladivem, pouze vrtání a sekání. Větší kombinační kladiva obvykle nabízejí dva režimy: vrtání kladivem a sekání.

Každé otočné kladivo navíc obsahuje flexibilitu pro vrtání větších otvorů. Kladiva Bosch SDS-plus dokážou zpracovat základní vrtáky s karbidovými hroty od 2 do 1/2 "až 3/1", a kladiva SDS-max dokážou zpracovat základní vrtáky s karbidovými hroty od tří palců do 6 "a přes vrtáky do velikosti 3-1 / 8 ". Přesná velikost jádra a bity s otvory jsou závislé na velikosti kladiva.

Přestože je možné příležitostné vrtací vrtání při plné kapacitě, vždy se raději rozhodnete pro další větší kladivo pro nepřetržité vrtání větších otvorů. Stejně jako každý jiný nástroj bude neustále tlačit kladivo do jeho extrémů nakonec k selhání. Investice do dalšího většího kladiva předem se vyplatí v dlouhodobém horizontu.

Výběrem nejlepšího rotačního kladiva navrženého k vyvrtání potřebných otvorů mohou uživatelé zaručit rychlejší a efektivnější výkon. Jedním kritickým bodem, který je třeba mít na paměti při použití kladiva pro vrtací vrtání, je nechat nástroj pracovat; přílišný tlak na tyto nástroje může ve skutečnosti snížit výkon.

Nejlepší rotační kladivo vyžaduje nejlepší bity.

Pokud jde o rotační vrtáky s karbidem na kladiva pro rotační vrtání, je nejlepší myslet na kladiva jako na systém. Se všemi vylepšeními elektrického nářadí v posledních několika letech pomohla karbidová bitová technologie přinést ještě vyšší účinnost.

Optimalizovaná konstrukce drážky pomáhá rychleji odstraňovat prach, prodlužuje rychlost a životnost vrtáku. Novější karbidové bity s úplnou hlavou poskytují zvýšenou odolnost až čtyřnásobnou životností standardních bitů. Některé speciální bity zahrnují speciální břitové destičky pro „zastavovací bity“, které kontrolují hloubku, aby se zabránilo kabelům dodatečného napětí.

Bosch také nedávno přidal další kontrolu prachu pomocí bitů Speed ​​Clean, které odstraňují prach přímo z otvoru při vrtání, což šetří čas a pomáhá splnit nové požadavky na kontrolu prachu OSHA.

Bity rotačních kladiv byly v průběhu let vylepšovány, aby držely krok se zvýšenou energií nárazu kladiva. Rotační kladiva a příslušenství Bosch, jako jsou bity a rýče, byly maximalizovány průmyslovým standardním systémem SDS, který poskytuje plný prospěch z optimálního přenosu energie na pracovní plochu. Odpovídající správný nástroj a systém příslušenství vede k rychlejšímu a efektivnějšímu vrtání a zajišťuje, že z nástrojů budete mít hodnotu namísto jejich přehřátí, což vede k nákladným prostojům a opravám. Správné rozhodnutí o nejlepším rotačním kladivu a přidružených betonových a zednických bitech vám usnadní práci, zrychlí práci a nakonec vaše nástroje vydrží déle.

Souhrn vrtání

Při zvažování různých značek kladiv pro vrtací vrty berte v úvahu celkovou trvanlivost a vlastnosti každé řady nástrojů. Bosch vyrábí nejlepší nástroje na trhu pro vrtací vrtání, s vnitřním ozubením a motory navrženými tak, aby eliminovaly vysoké teploty a extrémní aplikace. Bosch nabízí celou řadu rotačních kladek SDS-plus, SDS-max a spline rotačních / kombinovaných kladiv. A jako světový výrobce kladiv na prvním místě si společnost Bosch vybudovala pověst tím, že nabízí nástroje navržené tak, aby fungovaly a vydržely. Po pochopení všech různých dostupných možností kladiva mohou uživatelé vidět, proč výběr správného rotačního nebo kombinovaného kladiva může mít velký dopad na spodní řádek.

 

Akční produkty
BOSCH GTS 635-216 PROFESSIONAL 0601B42000
Akce
Stolní pila GTS 635-216
8 490 Kč
15 777 Kč
5+ ks Ihned k odběru
BOSCH GAS 35 L AFC PROFESSIONAL 06019C3200
Akce
Vysavač na suché a mokré vysávání GAS 35 L AFC
10 989 Kč
21 392 Kč
Skladem