Zbozi.cz

SUCHÝ LED

SUCHÝ LED

Největší zajímavost na letošním strojírenském veletrhu v Brně

13.11.2019 13:48

Znáte suchý led?

Suchý led je pevná forma oxidu uhličitého vzniklá zmražením při teplotě -78,5 C. Při nárazu na čištěný povrch suchý led sublimuje do plynného stavu.

Tuto fyzikální vlastnost suchého ledu využívá přístroj Kärcher Ice Blaster IB 7/40 Advanced, který na letošním strojírenském veletrhu v Brně získal obrovskou pozornost. Kärcher Ice Blaster IB 7/40. Stroj využívá kompresorem stlačený vzduch k aplikování pelet oxidu uhličitého. Jakmile se tyto pelety dostanou do kontaktu s čištěným povrchem, nečistoty se prudce ochladí, čímž se naruší jejich struktura a odpadnou. Poté lze uvolněné nečistoty odsát. Pelety po dopadu na povrch okamžitě mizí, vypaří se. Čištění suchým ledem

Výhody čištění suchým ledem - není nutné provádět demontáž strojů a zařízení - použití i tam, kde je čištění vodou nežádoucí - nízká forma znečištění okolí - minimálně abrazivní, čištění citlivé k povrchu - šetrné k životnímu prostředí - široké využit ve všech oblastech průmyslu a výroby

Poptejte u nás speciální cenu!

Čistota beze zbytku

Znečištěné formy, díly nebo stroje lze často obtížně vyčistit. Problém: po otryskávání pískem zůstávají zbytky otryskávacího prostředku jako např. písku nebo skleněného granulátu. Co pak často následuje, je úklid po čištění. S výkonnými zařízeními Ice Blaster od společnosti Kärcher je toto dodatečné úsilí zbytečné. Pelety suchého ledu se po otryskání zcela rozpustí na oxid uhličitý (CO2). Všechno, co poté zbyde, je čistota.

Výhody čištění suchým ledem

Výhody otryskávání suchým ledem

 • Čištění bez přípravy
  Stroje se kvůli čištění nemusejí nejprve složitě rozebírat. Pelety doputují snadno i do těch nejmenších koutů.
 • Minimální prostoje strojů
  díky rychlému a efektivnímu čištění se suchým ledem.
 • Čištění šetrné k životnímu prostředí
  bez dodatečných chemikálií a otryskávacího prostředku.
 • Povrchy nejsou poškozovány
 • Žádné usazeniny
  Suchý led se beze zbytku sublimuje na CO2. Neexistují žádné zbytky jako otryskávací prostředek nebo odpadní voda.
Čištění suchým ledem

Čistota = chlad se zrychlením

Zařízení Ice Blaster zrychluje pohyb pelet suchého ledu o velikosti až 3 mm stlačeným vzduchem na více než 150 m/s. Chladnou o teplotě -79 °C nečistoty zmrznou a popraskají. Pelety suchého ledu pak se svojí vysokou rychlostí nečistoty snadno odstraní. Obzvláště účinná metoda, kterou lze odstranit téměř jakoukoliv nečistotu šetrně vůči materiálu.

Suchý led

Od oxidu uhličitého k ledu

Při výrobním procesu plyne tekutý oxid uhličitý v tlakových cylindrech peletizéru a je na základě poklesu tlaku zpevněn na sníh suchého ledu. Ten je pak hydraulickým cylindrem zhuštěn a slisován extruzní deskou. Takto vzniklé tyčinky suchého ledu se následně rozlomí na pelety.

Akční produkty
BOSCH Pilová děrovka Sheet Metal na tabulový plech 2608584801
Akce
Doprava zdarma od 2 000 Kč
51% / -353 Kč
Pilová děrovka Sheet Metal na tabulový plech 65 mm, 2 9/16"
346 Kč
699 Kč
Skladem
BOSCH Vrták do kladiv SDS plus-5X PROFESSIONAL 2608833808
Akce
Doprava zdarma od 2 000 Kč
42% / -81 Kč
Vrták do kladiv SDS plus-5X 12 x 150 x 210 mm
116 Kč
197 Kč
5+ ks Ihned k odběru