Zbozi.cz

Před touto armádou se špína neukryje

Před touto armádou se špína neukryje

V článku "Co je mokré, to je čisté. Platí to i dnes? "Jsme se podívali na to, jaké nástrahy číhají z pohledu čištění ve školách, jídelnách a kolejích. V tomto článku přinášíme tipy na profesionální stroje s ohledem na konkrétní potřeby.

21.11.2019 08:36

ZAMETACÍ STROJE

Zametací stroje se osvědčily v každém ročním období. Díky snadné ovladatelnosti a vysokému výkonu udrží nádvoří a chodníky škol v čistotě. Při stále častějších výkyvech počasí je využijete na maximum.
Tip: KARCHER KM 70/20 C 2SB

Když potřebujete rychle a zároveň kvalitně zamést exteriér školy, spolehněte se na ruční zametací stroj KARCHER KM 70/20 C 2SB. Pracuje 6-násobně rychleji než ruční smeták. Díky kontrolovanému přívodu vzduchu a filtraci nebudete nikoho obtěžovat zvýšenou prašností. Hlavní zametací válec lze nastavit a přizpůsobit různým druhům čištěných ploch. Madlo zametače umožňuje nastavení přesně na výšku obsluhující osoby, což zpříjemňuje ovládání stroje.

Rovnoměrný výkon v pravo i levotočivých zatáčkách zajišťuje válec poháněn dvojicí kol. Zametač má velkou nádobu na nečistoty s funkcí jednoduchého vyprazdňování. Za hodinu je schopný vyčistit až 3 680 m2.


PODLAHOVÉ AUTOMATY

Podlahové automaty jsou s ohledem na poměr cena / výkon suverénně nejlepším řešením čištění rovných ploch v interiérech. Nezáleží na tom, zda chodíte po kamenné dlažbě, umělé dlažbě nebo parketách. Kromě klasických vysokovýkonných modelů, které jste již možná viděli v obchodních centrech, má Kärcher v nabídce i "specialitky".
Tip 1: KARCHER BR 35/12 Bp Pack

I prostor zastavěn různými vitrínami, nábytkem a jinými předměty třeba čistit pravidelně. S mycím automatem KARCHER BR 35/12 Bp Pack si tuto nevděčnou roli budete užívat. Otočná hlava válcové kartáče s technologií KART (Kärcher Advanced Response Technology) ochotně "řeže" všechny zatáčky v místnosti. Pokud bojujete s nedostatkem místa, stroj umožňuje čištění i při couvání. Sací lišta spolehlivě posbírá vodu v každém prostoru.

Automat pohání bezúdržbová lithium-iontová baterie s 3-násobně delší životností v porovnání s klasickými olověnými akumulátory. Díky nízké hmotnosti zdoláte s automatem i schody a přepravíte ho kamkoli. Při nastavení na stupeň eco! Efficiency snížíte spotřebu energie a hlučnost (o 40%) a prodloužíte výdrž baterie (o 50%).


Tip 2: KARCHER BR 40/10 C ADV

Tento víceúčelový automat se díky vrozené flexibilitě zabydlí v různých prostředích. Má kompaktní rozměry a pracovní šířka 400 mm poskytuje dostatečný výkon, přičemž pracuje nehlučně. Dvě rychle rotující válcové kartáče s vysokým přítlakem, jakož i odsávací stěrky vyměníte intuitivní za několik sekund. Je to nejhospodárnější stroj ve své třídě, přičemž pracuje směrem dopředu i dozadu. Díky efektivnímu stírání je vaše podlaha suchá během několika vteřin.
čištění školní dílny strojem KARCHER BR 40/10 C ADV

Tento šikovný transformer se dostane i pod nábytek na nožičkách. Při velmi nízkých objektech můžete dokonce demontovat nádrž na znečištěnou vodu! Všechny komponenty automatu jsou rychle a jednoduše přístupné, snadno se přenáší a skladuje.

ČISTIČE OKEN

Čističe oken - pokud si vyberete ty správné, umocní celkový dojem z čistoty školních prostor. Postarají se o celoroční záři a lesk nejen okenních tabulí, ale i dlaždic, zrcadel, vitrín či pultů.
Tip: KARCHER Profesionální okenní vysavač WVP 10 Adv

Bateriový, lehký a robustní čistič oken KARCHER Profesionální okenní vysavač WVP 10 Adv  je tím správným řešením. Rychlootáčkový motor svým sacím výkonem výrazně převyšuje běžné čističe. Pohlcuje mokré nečistoty a zanechává za sebou čisté plochy bez šmouh. Pracuje v každé poloze - svislé, vodorovné, přičemž jeho ergonomii oceníte i při práci nad hlavou.

Nastavitelný doraz umožňuje čištění až k okrajům skleněných tabulí či jiných povrchů. Nádrž o objemu 200 ml vás při práci nezdržuje, protože ji snadno a rychle vyprázdněte. Baterii nabijete za max. 180 minut, přičemž stav nabíjení snadno odečtete na LED diodách nad vypínačem ON / OFF. Mezitím si stihnete vypít svoji zaslouženou kávu.

PARNÍ ČISTIČE

Parní čističe udrží prostory náročné na hygienu (např. Školní kuchyně, jídelny, šatny, bazény ...) v požadované kondici. Bakterie je v lásce nemají, ale vy si je oblíbíte.

Tip: KARCHER SG 4/4

Tento kompaktní, přitom však dostatečně robustní stroj dělá z obyčejné vody ten nejlepší čistící prostředek. Mění ji na páru a pod tlakem zbavuje znečištěné plochy choroboplodných zárodků.

Pracovní tlak dosahuje 4 bary. Na optimální nastavení čištění konkrétních povrchů můžete použít funkci VapoHydro (plynulá regulace průtoku páry). Můžete regulovat i nasycení na škále od horké vody až po stoprocentní páru. Horkou vodou účinně uvolníte pevně ulpívající nečistoty a párou jednotlivé plochy přečistěte a vysterilizovat. Dvě nádrže lze permanentně doplňovat, což v kombinaci s rychlým nahříváním umožňuje práci bez přerušení.

Výhodou stroje je jeho univerzálnost. Nevyžaduje použití chemie, což je zvláště důležité zejména v prostorách na přípravu a výdej stravy. Příslušenství umožňuje použít různé techniky čištění - od abrazivního až po jemné hygienické dočištění ploch. Jeho konstrukce usnadňuje práci a promyšlený design úsporné skladování.


MOKRO-SUCHÉ VYSAVAČE

MOKRO-SUCHÉ VYSAVAČE jsou partneři do nepohody. Pokud čelíte do očí bijící nepořádku, je to právě tato kategorie strojů, která vás zbaví tuhých, ale i tekutých nečistot.
Tip: KARCHER NT 30/1 Ap Te*EU

Náladu vám zlepší mokro-suchý vysavač KARCHER NT 30/1 Ap Te*EU, který spolehlivě likviduje odpad smíšené konzistence. V prostředí škol vzniká zejména v dílnách a učebnách, kde probíhá odborný výcvik s použitím různých materiálů. Pomocí tahu 74 litrů vzduchu za sekundu pohltí všechno, co mu přijde do cesty.

Řada mokro-suchých vysavačů Ap se vyznačuje přesvědčivým výkonem v kompaktním těle. Tento model určil nový trend v oblasti manipulace a ergonomie. Dostanete ho s plochým skládaným filtrem a s poloautomatickým oklepem filtru, díky kterému budete moci pracovat déle bez přerušení. Poloautomatický oklep udržuje filtr v požadovaném stavu, takže vysavač může podávat konstantní sací výkon.


SUCHÉ VYSAVAČE

Suché vysavače přemění kancelářské prostory škol, nebo internátní pokoje na místo, kam bude radost vstoupit. Už jen proto, že koberce a jiné tvrdé krytiny účinně zbaví prachu a drobných nečistot.
Tip: KARCHER T 10/1

Tento model je stvořen na poctivou každodenní práci, při které na sebe nepoutá zbytečnou pozornost. Není to náhoda - pracuje s tichým motorem, který emituje hlučnost pouze 59 dB. Do chodu ho uvedete pohodlně spínačem, který stisknete nohou. Sací koleno s klipovým systémem a plynulou regulací sací síly bylo navrženo tak, aby minimalizovalo únavu během dlouhodobé práce. Délka sací hadice je 2,5 m a umožňuje svobodu pohybu.

Nenápadný, ale maximálně praktický design podtrhují dvě velká kola a dvě otočná kolečka, jakož i nárazník po celém obvodu. Neomezujte se - při práci nepoškodíte ani stroj, ani nábytek.

V útrobách vysavače KARCHER T 10/1 je filtrační sáček z netkané textilie, které ve srovnání s papírovými kapsami zachycuje dvojnásobné množství prachu. Hlavní nylonový filtr je omyvatelný.

Extraktory

Extraktory doslova prodlužují mládí a udržují svěžest čalouněného nábytku a koberců. Modely s funkcí extrakce čistí i hloubkově, čímž přispívají ke snížení výskytu alergií.
Tip: KARCHER PUZZI 10/1

Tepovač po příjezdu na místo činu nastříká na čištěný povrch směs vody a čisticího prostředku (z tablet). Po několika sekundách vysaje uvolněné nečistoty a zanechá za sebou svěží povrch, který můžete po chvíli trvajícím vysušení opět používat. Tepovač se výkonem a rozměry cítí jako doma zejména v menších a středně velkých prostorech, spolehlivě tedy pokryje potřeby škol.

Tento stroj si oblíbili zejména školky a vědí proč - děti tráví na kobercích spoustu času. Dobře se s ním manévruje i ve stísněných prostorech a díky volitelné štěrbinové hubici zbavíte nečistot byť sedadla v autě. S KARCHER PUZZI 10/1 "vyraší" všechny namáhané a intenzivně využívány textilní povrchy ve vašich prostorách.

TLAKOVÉ ČISTIČE

Tlakové čističe nejsou typické stroje, se kterými se po škole jezdí tety uklízečky. Spíše je uvidíte v rukou školník nebo mistrů odborného výcviku.

Tip: KARCHER HD 8/18-4MX *EU

"Tlakovky" se uživí zejména v odborných školách, kde vzniká znečištění den co den (např. Zemědělské a stavební školy, ale i jiné). Tento model se vyznačuje kvalitní konstrukcí a trvanlivými komponenty, které jsou dimenzovány na hrubší zacházení a dlouhotrvající zátěž. Jeho robustnost se však nevylučuje s lehkostí používání. Nová čerpadlová technika zvyšuje výkon a energetickou efektivitu až o 20%. Automatická dekomprese tlaku chrání vysokotlaké komponenty před přetížením.

Tlakový čistič můžete používat ve svislé i vodorovné poloze. Přímo na pistoli si pomocí funkce ServoControl regulujete průtok vody a pracovní tlak. Je to právě pistole EASY! Force, kterou oceníte při déletrvajícím čištění. Je ergonomická a díky využívání zpětné síly proudu vody snižuje nároky na vaši vlastní sílu potřebnou k udržení a ovládání pistole. Vydržíte tak pracovat déle bez výraznější námahy. S inovativními rychlouzávěrem EASY! Lock vyměníte nástavce až 5krát rychleji ve srovnání se standardními uzávěry, které používají jiní výrobci.


K prémiovým vlastnostem profesionálních strojů dostanete i odpovídající zákaznickou podporu a servis. Odborní prodejci jsou připraveni zodpovědět všechny vaše otázky. Pozvěte je k vám a nechte si předvést jednotlivé stroje přímo ve vaší škole, přesně podle vašich potřeb a specifik.

Doporučené produkty
KARCHER Puzzi 10/1 *EU 11001300
Spolehlivý extraktor Puzzi 10/1 se perfektně hodí k úklidu menších ploch. Vyčistí koberce i čalou...
18 766 Kč
20 328 Kč
Momentálně nedostupné
KARCHER WVP 10 Adv *EU 16335600
Aku vysavač na okna a hladké povrchy WVP 10 Adv oceníte při úklidu výloh i pultů. Pracuje spolehl...
6 920 Kč
Momentálně nedostupné
KARCHER NT 22/1 Ap Te *EU 13786100
Všestranný vysavač na suché a mokré nečistoty NT 22/1 Ap Te L si zamilujete pro jeho kompaktní ro...
5 925 Kč
7 115 Kč
Momentálně nedostupné
KARCHER SG 4/4 *EU 10921040
Účinný parní čistič SG 4/4 zajistí kvalitní dezinfekci všech ploch. Natlakuje páru až na 4 bary a...
28 291 Kč
31 460 Kč
Momentálně nedostupné
KARCHER T 10/1 *EU 15271500
Kompaktní vysavač na suché nečistoty T 10/1 dokonale uklidí hotelové pokoje, restaurace i prodejn...
5 097 Kč
5 711 Kč
Momentálně nedostupné
KARCHER HD 8/18-4MX *EU  15249710
.fg-products-details-page #ribbon div.fc-pastproduct { padding-left: 50px; }
35 031 Kč
Momentálně nedostupné
Akční produkty
BOSCH ART 35 0600878M00
Akce
Strunová sekačka ART 35
1 990 Kč
3 529 Kč
5+ ks Ihned k odběru
BOSCH GKF 12V-8 PROFESSIONAL 06016B0000
Akce
Akumulátorová ohraňovací frézka GKF 12V-8
7 990 Kč
10 720 Kč
Skladem