Zbozi.cz

Nová bezuhlíková 180 mm akumulátorová úhlová bruska od firmy Metabo

Nová bezuhlíková 180 mm akumulátorová úhlová bruska od firmy Metabo

WB 18 LTX BL 180. Metabo představuje první akumulátorovou úhlovou brusku na světě s talířem o průměru 180 milimetrů. Šikovný nástroj by měl nabídnout stejnou hloubku řezu jako velká úhlová bruska 230 mm, ale s hmotností pouze 2,6 kg.

28.05.2019 13:23

S hloubkou řezu 60 milimetrů prořezává nová akumulátorová úhlová bruska tolik střešních tašek s jedním řezem jako velká 230 milimetrová úhlová bruska a Metabo pokračuje. I ve stísněných prostorech si uživatel díky otočné baterii vždy najde optimální pracovní polohu. „Společnost Metabo je jediným výrobcem, který nabízí plně uzavřený a bezkartáčový motor - pro dlouhou životnost nástroje i v prašném pracovním prostředí,“

S novou akumulátorovou úhlovou bruskou Metabo cílí na bezpečnost uživatele a vyšší produktivitu s mnoha bezpečnostními prvky. METABO WB 18 LTX BL 180 je vybavena systémem rychlé kotoučové brzdy, která zastaví řezací kotouč během několika sekund po vypnutí stroje, a to i při plné rychlosti. Běžná praxe v ručním brzdění kotouče, jako je například paleta, je tedy zastaralá :-) . Jakmile se disk během odpojení zablokuje, elektronické bezpečnostní vypnutí motor deaktivuje, čímž se sníží účinek zpětného rázu. S měkkým startem Metabo lze novou akumulátorovou úhlovou brusku spustit hladce a po výměně baterie chrání ochrana proti opětovnému spuštění stroje proti neúmyslnému spuštění stroje.

Generace LiHD s 7,0 Ah, která je k dispozici od května 2017, umožňuje uživatelům nařezat například 35 střešních tašek a 25 kovových trubek o průměru až 60 milimetrů s jedním nabitím baterie. Nová 180 mm akumulátorová úhlová bruska je 100% kompatibilní se všemi systémy dobíjecích baterií Metabo. Jako alternativa k akumulátorové úhlové brusce nabízí Metabo také novou drátovou 180 mm drátovou brusku v provedení typ METABO WEPBA 19-180 Quick RT je lehčí, ovladatelnější a s 1900 watty je ideálním společníkem pro truhláře, pokrývače a tesaře.

Rozsáhlé příslušenství

Pro přesné řezání střešních tašek a glazovaných dlaždic se doporučují diamantové řezací kotouče například BOSCH Diamantový dělicí kotouč Best for Ceramic PROFESSIONAL. Díky své rotující turbo řezné hraně zabraňuje odlupování glazury. Pro přesné řezání oceli a nerezové oceli se profesionálové spoléhají na tenký, vysoce výkonný řezací kotouč "Flexirapid Super Inox HydroResist" od Metaba. Polouzavřený ochranný kryt chrání uživatele před letícími jiskrami a když praskne brusný kotouč.


Akční produkty
BOSCH ART 35 0600878M00
Akce
Strunová sekačka ART 35
1 990 Kč
3 529 Kč
5+ ks Ihned k odběru
BOSCH Bezpečnostní plastový nůž 23 cm F016800177
Akce
Systémové příslušenství Bezpečnostní plastový nůž 23 cm
245 Kč
299 Kč
Skladem