Zbozi.cz

Která řetězová pila je pro vás ta pravá

Která řetězová pila je pro vás ta pravá

Koupě řetězové pily není levná záležitost. Proto jsme se rozhodli poradit vám s výběrem. Podívali jsme se na rozdíly mezi motorovými a elektrickými řetězovými pilami s kabelem i akumulátorem, a také na různé značky. Váš výběr se samozřejmě bude odvíjet i od ceny, funkčnosti a designu. Stačí si už jen vybrat. Do které z nich investujete své peníze?

16.10.2019 09:59

Výběr řetězové pily. Jak najít nejlepší elektrickou pilu

Elektrická řetězová pila je lepší volbou například na prořezávání větví či dřeva nebo lehčí kácení stromů. Šikne se také umělcům, kteří pracují s masivním dřevem nebo domácím zahradníkům.

Na výběr máte řetězové pily s kabelem nebo s akumulátorem. Samozřejmě, že ty bezkabelové jsou při práci pohodlnější. Problémem již není ani výdrž baterie. S kabelem vás výdrž netrápí. Avšak riskujete náhodné prořezání kabelu pilou? Záleží jen na vaší opatrnosti. Akumulátorové pile stačí minimum údržby. Jednodušeji a pohodlnější ji uskladníte.

  Akumulátorová řetězová pila

Pily bez benzínu nejsou až tak výkonné jako jejich motorový bratranci. Mají také menší řezací část. Obvykle má elektrická pila lištu do čtyřicetipěti centimetrů. Kvůli menší síle mají ale nižší riziko zpětného rázu.

Kromě toho elektrické kabelové i akumulátorové řetězové pily nejsou tak hlučné. To se hodí, pokud máte sousedy alergické na hluk. Celkově si asi nepřejete přes víkend lézt na nervy celé ulici. Ve srovnání s klasickou motorovou pilou je tedy elektrická pila mnohem klidnější.

 
Vybíráme motorovou řetězovou pilu

Řetězová motorová pila vám usnadní práci. Pokud například chcete připravit dřevo na zimu a nechcete se sedřít. Při výběru pily jde o dlouhodobou investici, a čím kvalitnější pilu koupíte, tím déle vám vydrží věrně sloužit. Kvalitní motorová pila by měla obsahovat dekompresní ventil, poloautomatický sytič EASY START pro snadné startování, primer a antivibrační systém.

 
Motorová řetězová pila

 
Značka, co vám nejlépe řeže

Na českém trhu můžete koupit několik různých značek řetězových pil. Celosvětově má ​​velmi dobré hodnocení značka Stihl, která vyhrála několik různých testování. Ať už šlo o kvalitu odvedené práce, výkon nebo váhu. U nás jsou velmi oblíbené i elektrické pily původně české značky Narex. V internetových diskusích jsou oblíbené zejména pro ideální poměr ceny a kvality.

Nejlepší elektrická řetězová pila NAREX

Pokud máte zájem hlavně o klasickou motorovou pilu, tak všechny porovnávání, hodnocení a testy s přehledem vyhrává značka Stihl. Musíme však říci, že při značce neexistuje jasné doporučení, nakolik každý kupující preferuje něco trochu jiného. Pokud si nebudete vědět rady s nákupem, zkuste nám zavolat a poradit se s námi.

Doporučené produkty
NAREX EPR 40-25 (12,5 m/s) 65404072
14% / -715 Kč
EPR 40-25 - Mimořádně výkonná řetězová pila
4 495 Kč
5 210 Kč
Momentálně nedostupné
DEWALT DCM565P1-QW
22% / -2 306 Kč
Bezuhlíková aku řetězová pila 18 V, lišta 30 cm, 1x aku 5,0 Ah
8 284 Kč
10 590 Kč
Skladem
Akční produkty
BOSCH Fíbrový brusný kotouč R444, Expert for Metal PROFESSIONAL 2608605476
Akce
45% / -8 Kč
Fíbrový brusný kotouč R444, Expert for Metal
10 Kč
18 Kč
150ks Ihned k odběru
Metabo Základní sada 2× LiHD 4,0 Ah SE  685191000
Akce
Metabo Základní sada 2× LiHD 4,0 Ah SE 685191000
4 760 Kč
1ks Ihned k odběru