Zbozi.cz

Jak funguje tlaková myčka Karcher?

Jak funguje tlaková myčka Karcher?

Každý, kdo někdy pracoval s vysokotlakým čističem, ví, že venkovní čištění může být opravdu jednoduché. V okolí domu i na domě je možné s ním vyčistit téměř všechno v každém okamžiku. Ale jak funguje taková tlaková myčka? Podívejte se do čisticího stroje K 7 Full Control.

02.05.2019 11:04

Jak funguje tlaková myčka?

Díky animované grafice níže je Karcher K 7 Full Control pro vás zcela průhledný. Kde je motor, kde proudí voda, která je vedena přes zahradní hadici do vysokotlakého čističe a jak se vytváří tlak?

Srdcem každého vysokotlakého čističe je jeho elektromotor, který pohání čerpací systémy [1]. Aby čerpadla fungovala správně, potřebují vodu, kterou jim dodává například zahradní hadice [2]. Voda pak teče kolem motoru v oboustranném pouzdře předtím, než jde do čerpadla [3]. To je na jedné straně tiché a na druhé straně prodlužuje dobu chodu zařízení. Motor pohání takzvanou desku, která posouvá tři písty nahoru a dolů [4]. Celkově vzato jsou v pístu K 7 Full Control tři písty, z nichž každý má sací a tlakový ventil. Pohyb pístů [6] směrem dolů nasává vodu přes sací ventil [5] do komory válce nebo pístu. Když se píst opět zvedne, vytlačuje vodu z pístové komory tlakovým ventilem [7] ve směru vstřikovače. V případě potřeby se k injektoru [8] přidá detergent [10]. Potom voda vytéká z čerpadla [9] do vysokotlaké pistole. Samozřejmě, všechno se to děje tak rychle ve skutečnosti, že můžete stisknout spoušť ihned po zapnutí napájení. Ve zde zobrazeném vysokotlakém čističi na LED displej, který je na pistoli indikuje zvolenou úroveň tlaku a účel použití. To usnadňuje správné nastavení pro každou aplikaci. Kromě velmi dobrého čisticího účinku, čištění vysokotlakým čističem také šetří vodu, protože zatímco přibližně 3500 litrů protéká zahradní hadicí za hodinu, je to u čističe pouze 400 až 600 litrů. Úsporný efekt je navíc zesílen, protože vysoký tlak vody urychluje práci.

Akční produkty
BOSCH ALB 36 LI 06008A0402
Akce
Doprava zdarma
22% / -1 475 Kč
Akumulátorový foukač na listí ALB 36 LI
5 464 Kč
6 939 Kč
Skladem
KARCHER Vysavač na okna WV 2 Premium Black Edition 16334260
Akce
Sleva
33% / -645 Kč
Vydrží déle: WV 2 Premium Black Edition s nezaměnitelným designem a o 40% vyšší výdrží baterie ve...
1 345 Kč
1 990 Kč
Ihned k odběru